GenelKediler

Kedilerle Uçak Yolculuğu

Kedilerle Uçak Yolculuğu  

Her geçen gün evcil hayvan besleyen hayvan severlerin sayısı artıyor. Durum böyle olunca da hayvan dostlarının tatile gidebilmeleri için iki seçenek bulunuyor. Birincisi evcil dostumuzu güvendiğimiz birine emanet etmek. Bir diğer seçenekte ise tatile giderken evcil dostumuzu yanımızda götürmektir.

Her türlü yolculuk çeşidini tercih edebilirsiniz ama biz bu yazımızda kedilerle uçak yolculuğu için gerekli aşamalar nedir bunlardan bahsedeceğiz.

Kedilerle Uçak Yolculuğu Yapmak
Kedilerle Uçak Yolculuğu Yapmak

Kedilerle Uçak Yolculuğu İçin Gerekenler 

Kedinizle uçak yolculuğu yapmak için dikkat etmeniz gereken bazı başlıklar vardır. Bunlara dikkat ettiğinizde, sorunsuz bir şekilde kedinizle uçak yolculuğu yapabilirsiniz.

– Uçak Rezervasyonu

– Kedinizin Sağlık Raporu ve Kimliği

– Uygun Taşıma Çantası

– Ödenmesi Gereken Ek Ücret

Yukarıda da anlaşıldığı gibi ilk yapmamız gereken rezervasyondur. Yani kedimizle birlikte yolculuğa karar verdikten sonra, hava yollarının müşteri hizmetleriyle iletişime geçip, dostunuza yer ayırtmanız gerekecektir. Her uçağın taşıyabileceği evcil hayvan kotası bulunmaktadır. Dolayısıyla rezervasyonu unutur yada son ana bırakırsanız, uçağınızda kediniz için yer bulamayabilirsiniz.

Veterinerinizden, kedinizin seyahat etmekle ilgili bir sorunu bulunmadığına dair sağlık raporunu da almanız gerekecek. Bu raporun veterineriniz tarafından kaşeli ve imzalı olması oldukça önemlidir. Sağlık raporunun ardından da aşı kartının olduğu, kediniz için geçerli bir kimlik kartına sahip olmanız gerekmektedir.

Yolculukta Dikkat Edilecekler

Sevimli kedinizle uçağa binerken konforlu bir seyahat yapabilmeniz için uymanız gereken bazı prosedürler vardır.

– Kediniz için uygun bir taşıma çantası edinmelisiniz. Bu taşıma çantası ne kadar hava alırsa o kadar iyi.

– Kedinizin ağırlığı fazlaysa yada taşıma çantasının boyutları büyükse evcil hayvanınız uçağın kargo bölümünde seyahat etmek zorundadır. Birlikte seyahat edebilmek için, küçük bir taşıma çantası kullanmanızı tavsiye ederiz.

-Taşıma çantasında ped  bulundurmanızda fayda var uçakta her hangi bir şeyden korkan kedi alt ıslatma problemi yaşayabilir. Aslında yolculuk sanıldığı kadar zor değildir.

Uçakta Evcil Hayvan Taşıma Ücreti

Uçakta evcil hayvanınızla seyahat etmek için, onlara da bir bedel ödemeniz gerekmektedir. Bu konuyla ilgili güncel bilgi edinmeniz en doğrusu olacaktır.

Kedi tüy bakımıyla ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Kediler neden öksürür?

Kedi kusması nedenleri?

Kedi hastalıkları yazımız burada.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu