Bakım/BeslenmeKediler

Kedi Tüy Bakım Ürünleri

Kedi tüy bakım ürünleri 

Kedilerde tüy bakımını bir önceki yazımızda ele almıştık. Tüy bakımında gerekli olan ürünlerden de kısaca bahsetmek istiyoruz.

Kedi Şampuanı

Kedi tüy bakım ürünlerinin başında şampuan vardır diyebiliriz. Dikkat etmemiz gereken en önemli nokta kediler için uygun bir kedi şampuanı kullanılmasıdır. Kedinizin sağlığı düşünülerek yapılan özel üretim şampuanları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tabiki kullanım sonrasında önemli olan şey tamamen durulayıp arındırdığımızdan emin olmamızdır.

Kedi Tüy Bakım Ürünleri
Kedi Tüy Bakım Ürünleri

Kedi Fırçası

Tüyleri iç içe girip dolaştığında, tüy dökme dönemlerinde kedi tüylerinin fırçalanmaları gerekir. Kedi bu süreçten memnun değilse fırçalama işlemi daha sakin olduğu bir zamana ertelenebilir. Eğer kedinizin tüyleri fazlasıyla dolaşmışsa fırçalama işlemini hassas bir şekilde yapmanız gerekir. Aksi halde kedinizin canı yanacaktır.

Kediler İçin Tüy Bakım Spreyi

Temizlenmekten hoşlanmayan bir kediniz varsa ve ara sıra kötü kokuyorsa kediler için özel olarak geliştirilen tüy bakım spreylerinden kullanabilirsiniz. Bu spreyler kedinizin güzel kokmasını sağlayarak mevsimsel tüy dökülmelerini de azaltır. Sevgili dostunuzun tüylerinin bakımlı, parlak ve canlı gözükmesine sağlar.

Malt ve vitamin

Konu Kedi tüy bakım ürünleri olduğunda olmazsa olmaz ürünlerden biri de malt ve vitaminler. Kedinizin normalden fazla tüy dökmesi vitamin eksikliğinin belirtisi olabilir. Onlarda tıpkı bizim gibi vitamin desteğine ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaçları karşılamak, canlı ve sağlıklı bir kürkü olması için kedinize vitamin verebilirsiniz. Kedi sahiplerinin mutlaka edinmesi gereken başka bir ürün ise maltlar. Eğer kediniz kendini temizledikten sonra kusuyorsa malt vererek midesindeki tüyleri atmasına yardımcı olabilirsiniz.

Kedi çimi

Kedi çiminin kedi tüy bakım ürünleri ile ne ilgisi var diyorsanız, hemen söyleyelim. Kedinizi rahatlatarak bu tüylerden kolay bir şekilde kurtulmasını sağlar. Kedinizin doğaya olan özlemini dindirecek ve sağlığını destekleyecek bu ürünü bütün kedi dostlarına tavsiye ediyoruz.

Evcil kedi bakımıyla ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu