GenelKediler

Eğitimli Kedi Sahiplenme

Eğitimli kedi sahiplenme

Herkesin hayalidir değil mi? Eğitimli uysal kendini sevdiren sevmeye doyamadığımız bir kedimiz olmasını isteriz. Kedilerin her biri farklı karakterdedir. Kimisi dokunulmayı sevmez kimisi de kucaktan inmez dedikleri türdendir. Eğitimli kedi sahiplenme yazımızda tamda bundan sözediyoruz.

Her iki hali ile kedilerle tecrübesi olan birisi olarak diyebilirim ki, kedi sahiplenmeden önce karakterini anlayabilmeniz için kediyle mutlaka zaman geçirmelisiniz. O kendisini hemen belli edecektir. Temastan hoşlanmayan kedi bebekliğinde de aynı özellikleri gösterir. Haliyle kendini sevdiren kucak delisi kediler asla rahatsız olmazlar. Sürekli yanınızda kalmak için can atan türden bir kedinin sevgisine minnet duymamak elde değil.

Eğitimli Kedi Sahiplenme
Eğitimli Kedi Sahiplenme

(Bebek de olsa kum eğitimli kedi sahiplenme bakım konusunda işinizi kolaylaştırır.) Bu detay önemli, bazı kediler evde yaşamaya pek uygun olamayabiliyor. Mesela onların doğası ve karakteri dışarıda olmaya yatkınsa evde olmaktan mutluluk duymayacaktır. Böylesi bir kediyi evde yaşamaya zorlamak hem size hem de ona eziyet olabilir. Oyunlar oynayıp enerjisini atamazsa eşyalarınıza zarar verir. Çünkü ihtiyaçları olan hareketlilik onların mutluluk kaynağıdır. Genellikle Tekir cinsi kediler sokakta yaşamaya alışık bir ırk olduğundan evde zorluk çekebiliyor. Tabikide bütün hepsi için bu söylediğimiz geçerli değil. Genel anlamda kedinin ev yaşamını sevebilmesi tercihinizi belirleme konusunda anahtar rolündedir. Evcil dostumuzla evde mutlu olabilmek nihayetinde evde olmayı sevmesiyle mümkün olabilir. Sürekli dışarı çıkmak isteyen bir kedi kendisi huzursuz olduğu gibi sizide huzursuz edecektir. Kedimizin dışarıyı istemesinde ki sebep çiftleşme döneminin habercisi sayılabilir.

Sahiplenirken dikkat edeceğimiz en belirgin özellik, size gönül rahatlığıyla kendini sevdirmesi aslında. Çünkü bundan  rahatsızlık duymuyorsa, ister bebek olsun ister yetişkin evde yaşamaya uygun demektir. Ve size evinizin bu güzel enerjisi inanın çok güzel gelecek. Geriye dostluğuyla sizi şımartacak, mır mır, dünya tatlısı dostunuzla yaşayacağınız bir kavanoz mutluluk kalıyor

Kedilerin aşılarıyla ilgili yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Geri bildirim: Kedilerin Davranışları ve Hareketleri Nelerdir - Pet Dostları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu